Jak namontovat rolety?

Jak namontovat rolety?

Montáž rolet není sice jednoduchá záležitost, ale pokud se budete řídit několika pravidly, výsledek bude super.

1.) Roletu vybalte až na poslední chvíli

Ne, že by bylo potřeba se na ni nějak zvlášť těšit, ale zvlášť, pokud se jedná o roletu v kazetě, která je lakovaná, je lepší ji vždy do poslední chvíle držet v přepravní folii, pokukd je to možné. I malý kousek odpadu od vrtání nebo zapomenutý šroubek můž zbytečně poškrábat lak nebo komponenty.

zabalená roleta

3.) Připravte si pořádné nářadí

Zní to jako strašné klišé, ale známe jednoho člověka, co dostal infarkt potom, co zkracoval vánoční stromeček pilkou na železo. Je potřeba se zaměřit především na kvalitní vrtačku a vrtáky (bude vysvětleno v samostatné kapitole), přesný metr, úhelník a správné šroubováky. Není totiž nic horšího, než kdyý strhnete hlavy šroubů nevhodným křížovým šroubovákem. Rolety, které se chytají na klipy, doporučujeme osazovat ve dvou. Roleta na hlavě taky dokáže zkazit den.

zaměření rolet

2.) K látce se chovejte jako k ženě na plese

Zní to divně, ale i s látkou musíte jednat v rukavičkách. Látky u rolet jsou velmi náchylné ke znečištění. Stačí stejnou rukou, kterou jste právě dovrtali hmoždinky sáhnout na látku a průšvih s červenou cihlovou barvou je na světě. Dokud nebude roleta zavěšená, snaže se látky dotýkat co nejméně. A když už, tak v rukavičkách. Stačí obyčejné gumové pracovní (koupíte v ochranných pomůckách) za 5 Kč. Dokáží ušetřit spoustu peněz. Osobně vyzkoušeno.

ples

4.) Dvakrát měř a jednou řež (vrtej).

Vždy musíte počítat s tím, že Vás může překvapit křivý překlad nebo nerovná zeď. Nic není dokonale rovné a prvotní objednací zaměření nemusí nutně odpovídat realitě. Obyvklá je například křivá špaleta okna, která sice “ujela” o dva centimetry, jenže roleta bohužel není gumová. Proto před samotnou montáží doporučujeme všechno klidně i třikrát zkontrolovat, spustit si olovnici nebo použít vodováhu, ale mít absolutní jistotu. Většina kotevních prvků na rolety má montážní vůle, takže se dá leccos zachránit. Prostě vrtejte na jistotu. Vhodné je ve dvou roletu rozvinout a umístit na požadovaný bod a pohledem z dálky zkontrolovat.

montáž rolety nářadí

Další články na blogu:

Novinka v showroomu v Praze - Bioklimatická pergola Novinka v showroomu v Praze - Bioklimatická pergola

Stavotech Olomouc 2019 - Speciální slevy Stavotech Olomouc 2019 - Speciální slevy

Jak změřit závěsy Jak změřit závěsy

Zastínění zimní zahrady - jak vyřešit Zastínění zimní zahrady - jak vyřešit

Jak vybrat pergolu? Jak vybrat pergolu?