Jak změřit závěsy

Jak změřit závěsy

Připravili jsme pro Vás jednoduchý (ale účinný) návod na to, jak změřit závěsy pro dokonalé ušití.

Není potřeba se z toho stavět na hlavu:)

Změření výšky

Ve finále se potřebujeme dostat k čisté výšce závěsu. Tento termín používáme pro výšku již hotového závěsu ve chvíli, kdy ho věšíme. Představte si závěs, když ho položíte na zem a změříte ho do začátku do konce. Žádné záložky, žádné rezervy, nic. Protože používáme jednotný postup při šití tak, abychom zakryli závěsovou kolejničku (můžete koupit v našem e-shopu), není potřeba nic řešit, o všechno se postaráme.

Změřte čistou výšku od podlahy po strop a odečtěte 1,5cm.
Pokud nechcete závěsy až na zem, ale třeba po parapet, opět odečítáte 1,5cm.
Pokud zaměřujete i záclony, záclona by měla být o 1cm kratší, než čistá výška závěsu (aby zátažený závěs překryl spodek záclony)

Měření výšky proveďte na více místech, pokud není podlaha úplně rovná, doporučujeme odečíst 2cm. Pokud máte podlahu jako zrcadlo, odečtěte 1cm. Když totiž zvolíte větší odečet (2cm), závěs tolik neprozradí nerovnosti v podlaze.


Změření šířky

Je v podstatě na Vás, jak má být závěs široký. Vždycky je potřeba myslet na to, aby závěs nahrnutý na stranu (tzn. roztažený) nezasahoval do výhledu z okna.

Náš obvyklý postup je takový, že vezmeme šířku okna a přičteme 40 cm na každé straně.

Dost nám to ulehčuje to, že kolejničky jdou na místě zkrátit (ale prodloužit už ne). Takže doporučujeme spíše nechat rezervu a pak zkracovat.

 

Pro jistotu ještě ilustrační obrázek:

Jak vybrat pergolu?

Jak vybrat pergolu?

Nebudeme se Vám snažit prodat nějaký konkrétní produkt. Tento seriál vznikl na základě našich zkušeností při navrhování řešení zastínění míst pro odpočinek.

Vlastně to byly vždycky dokola ty samé situace – přijel jsem na hezkou zahradu, bylo skoro dostavěno a začali jsme se metrem rozbíhat po trávníku a přemýšlet, kde by to asi mělo stát. A vždycky jsme narazili na ten samý problém – při přípravě se na něco zapomnělo.

Jak to má vypadat?

Kde to uchytíme do fasády?

Panebože, já zapomněl přivést kabeláž na osvětlení!

Minuta ticha a já jsem si vždycky řekl, že jednou všem pomůžu a dám to na papír.

Uběhlo sedm roků a už mám dost zkušeností na to, abych mohl zodpovědně radit ostatním.

Co od toho očekáváte?

Nemůžete přece mít pergolu proto, že jí má soused. Ať už budet řešit přístřešek z trámů se střechou z polykarbonátu, nebo hliníkový altán s pohyblivou střechou, vždycky to je stejné: Investujete svůj čas i peníze. A protože obě věci jsou po zdraví, štěstí a rodině to nejdražší, co máte, je opravdu důležité nad tím přemýšlet. Pokud přistřelíte k domu tři sloupy, dáte na ně střechu a necháte to porůst břečťanem, nebude na Vás pršet, ale pokud každé ráno rozespalí narazíte s kávou v ruce do sloupu, bude už pozdě.

Takže buďte chytřejší a zjistěte sladké pergolové tajemství!

Kde je ted schované? Kde má čmelák žihadlo? Představte si, že je třeba poslední týden v září, pátek odpoledne a Vy přijdete z práce, máte všeho tak akorát a buď můžete:

      • 1.) Jít s kávou ven, vrazit do trámu 12 x 12 cm, vylít polovinu kávy, sednout si pod střechu, kde na Vás bude koukat soused, bude na Vás foukat a uslyšíte štěkat psa a přemýšlet, jestli nebude lepší jít zpátky.
      • 2.) Jít s kávou ven, pohodlně si sednout, mít klid a přemýšlet, jak je na světě krásně.

Pokud toužíte po bodu č.1, stačí v této chvíli zadat do vyhledávače “jak postavit pergolu svépomocí”. Pokud je pro Vás zajímavější druhý bod, stačí pokračovat ve čtení našeho seriálu.

Plisé žaluzie ceník

Plisé žaluzie ceník

Spousta zákazníků chce vědět, jaký je ceník plisé žaluzií. Já to tak nějak chápu, nejradši bych taky chtěl všechno hned. Nicméně plisé žaluzie se dělí na několik variant (jednoduché, dvojité, kombinované), ale především mají různé cenové skupiny látek. Cenové nabídky plisé proto připravujeme pro každého zákazníka (a okno) zvlášť, ale většinou to zvládneme do druhého dne.

Takže jak je to s cenami plisé?

Ale abych to alespoň trošku zjednodušil, tak:

cena plisé žaluzií může začínat u 1200 Kč / metr.

Hodně záleží na tom, co si vyberete, cenu ovlivňují například vodící lanka, barva liště nebo gramáž a design látky na plisé.

Samozřejmě Vám rádi spočítáme nezávaznou cenovou nabídku. Také se můžete podívat na více informací o plisé žaluziích v naší nabídce.

Výhradní zastoupení německého výrobce kvalitní stínící techniky pro ČR.

Výhradní zastoupení švédského výrobce skrytých stropních pouzder pro rolety a záclonové kolejnice.

Výhradní zastoupení pro on-line prodej kvalitních záclonových kolejnic Forest z Holandska.