Jak vybrat pergolu?

Jak vybrat pergolu?

Nebudeme se Vám snažit prodat nějaký konkrétní produkt. Tento seriál vznikl na základě našich zkušeností při navrhování řešení zastínění míst pro odpočinek.

Vlastně to byly vždycky dokola ty samé situace - přijel jsem na hezkou zahradu, bylo skoro dostavěno a začali jsme se metrem rozbíhat po trávníku a přemýšlet, kde by to asi mělo stát. A vždycky jsme narazili na ten samý problém - při přípravě se na něco zapomnělo.

Jak to má vypadat?

Kde to uchytíme do fasády?

Panebože, já zapomněl přivést kabeláž na osvětlení!

Minuta ticha a já jsem si vždycky řekl, že jednou všem pomůžu a dám to na papír.

Uběhlo sedm roků a už mám dost zkušeností na to, abych mohl zodpovědně radit ostatním.

Co od toho očekáváte?

Retro pergola v zahradě
Může to vypadat třeba takhle...
Lamelová pergola z hliníku
...nebo takhle

Nemůžete přece mít pergolu proto, že jí má soused. Ať už budet řešit přístřešek z trámů se střechou z polykarbonátu, nebo hliníkový altán s pohyblivou střechou, vždycky to je stejné: Investujete svůj čas i peníze. A protože obě věci jsou po zdraví, štěstí a rodině to nejdražší, co máte, je opravdu důležité nad tím přemýšlet. Pokud přistřelíte k domu tři sloupy, dáte na ně střechu a necháte to porůst břečťanem, nebude na Vás pršet, ale pokud každé ráno rozespalí narazíte s kávou v ruce do sloupu, bude už pozdě.

Takže buďte chytřejší a zjistěte sladké pergolové tajemství!

Kde je ted schované? Kde má čmelák žihadlo? Představte si, že je třeba poslední týden v září, pátek odpoledne a Vy přijdete z práce, máte všeho tak akorát a buď můžete:

    • 1.) Jít s kávou ven, vrazit do trámu 12 x 12 cm, vylít polovinu kávy, sednout si pod střechu, kde na Vás bude koukat soused, bude na Vás foukat a uslyšíte štěkat psa a přemýšlet, jestli nebude lepší jít zpátky.
    • 2.) Jít s kávou ven, pohodlně si sednout, mít klid a přemýšlet, jak je na světě krásně.

    Pokud toužíte po bodu č.1, stačí v této chvíli zadat do vyhledávače “jak postavit pergolu svépomocí”. Pokud je pro Vás zajímavější druhý bod, stačí pokračovat ve čtení našeho seriálu.


Další články na blogu:

Novinka v showroomu v Praze - Bioklimatická pergola Novinka v showroomu v Praze - Bioklimatická pergola

Stavotech Olomouc 2019 - Speciální slevy Stavotech Olomouc 2019 - Speciální slevy

Jak změřit závěsy Jak změřit závěsy

Zastínění zimní zahrady - jak vyřešit Zastínění zimní zahrady - jak vyřešit