Římské rolety

Renesance klasického stínění

V jednoduchosti je přece síla. Podle toho jsme se řídili, když jsme vybírali kolekce látek pro klasické rolety.
Látkové rolety jsou dokonale jednoduché a s hezkou látkou vytvoří opravdu příjemný stín.

Stylové stínění samotného Ceasara

Již staří římané věděli, co je k jemnému utlumení, do budovy pronikajícího, italského, letního slunka nejlepší. Tyto rolety Vám dnes rádi představíme – rolety s přívlastem „římské“, coby odkaz na designovou podobnost s roletami z doby,kdy vládl Julius Ceasar. Osobně považujeme tyto rolety za ty nejvíce estetické, neznamená to však nutně, že by se jejich estetičnost nesnoubila s praktičností, ale o té až později.

Estetika římských rolet

Hlavní estetickou předností je možnost pracovat se samotnou látkou, jelikož na této roletě látka naprosto dominuje. Veškerá funkční konstrukce je důmyslně skryta, aby nekazila luxusní dojem římské rolety. Hrajte si se strukturou látky, její průhledností, vzory či samotnou barevností. Žádná jiná roleta vám tuto volnost nenabídne, jen ta římská.

Praktičnost římských rolet

Římské rolety jsou velmi praktické, což ocení především jemnější pohlaví – dekorativní látky jsou jednoduše odnímatelné a jsou pratelné. Látky jsou průmyslově vysrážené, takže při praní nehrozí jejich zmenšení. Tuto výhodu oceníte především ve více namáhaných prostorách, jako jsou dětské pokoje, koupelny či kuchyně.

Ovládání římských rolet

Roletu ovládejte jednoduše pomocí běžně známého řetízku. Avšak ani řetízek, coby součást estetického celku rolety, neujde naší pozornosti při návrhu řešení. K římským roletám nabízíme spousty druhů krásných řetízků i závaží. Tyto potom esteticky neublíží, ale naopak podtrhnou samotný design rolety. U ovládacího mechanismu samozřejmě dbáme i na bezpečnost těch nejmenších.

Ovládejte Vaši římskou roletu z pohodlí Vašeho gauče. Máme v nabídce několik druhů motorů, samozřejmostí jsou motory s extrémně tichým chodem. Ovládání motorů vám rádi napojíme na chytrou domácnost a rolety můžete tak ovládat např. časovým spínačem, slunečním senzorem nebo přímo Vaším chytrým telefonem.

Malý tip na závěr

Ideální spojení praktičnosti a estetiky utvoříte tehdy, necháte-li Vaše římské rolety zhotovit z kvalitní záclonoviny, kterou můžete světlo pronikající do místnosti jen jemně ztlumit. Pro úplné zatemnění místnosti poté použijte některé z našich kvalitních závěsů. Tímto docílíte jedinečného dojmu luxusu a útulnosti ve Vašem novém domově.

Takhle to může vypadat u vás doma:

Římské rolety s výhledem na hory

Zákazník potřeboval přirozené zastínění kvůli soukromí, ale zároveň se nechtěl připravit o výhled až na vrcholky hor. Úkol splnily římské rolety, které jako jedny z mála věcí na okně vypadají přirozeně v jakékoliv poloze. Navrženo ve spolupráci s Eva Vais architekti.

Výhradní zastoupení německého výrobce kvalitní stínící techniky pro ČR.

Výhradní zastoupení švédského výrobce skrytých stropních pouzder pro rolety a záclonové kolejnice.

Výhradní zastoupení pro on-line prodej kvalitních záclonových kolejnic Forest z Holandska.