Duette

Vyřeší teplotu v místnosti a ještě dokonale zastíní

Duette je nová generace vnitřního stínění. Jedná se v podsatě o zdokonalené plisé, které díky speciální konstrukci dokáže kromě stínění ještě lépe odrážet sluneční záření.

Duette KADECO v obývacím pokoji

Co je vlastně duette?

V podstatě se jedná o zdvojené plisé, pro zjednodušení si představte dvě plisé za sebou spojené dohromady. Právě dutina, která mezi látkami vzniká, má perfektní termoregulační vlastosti. Navíc dokonale schovává vodící lanka, takže mechanismus je neviditelný.

Duette se velmi jednoduše ovládá, a to především díky jednoduchému a funkčnímu řešení ovládací lišty. Na ovládací liště je uprostřed klička, pomocí které tahem posunujete roletu nahoru nebo dolů. Můžete tak v jedné vteřině přesně regulovat zatemnění ve Vaší místnosti.

Zdokonalený systém vodících lanek umožňuje lištu zastavit v jakékoliv poloze a mít tak kontrolu nad přístupem světla.

Podle nás se jedná o nejlepší formu pro stínění v interiéru.

Naše nabídka

Kvalitní duette Kadeco

Logo Kadeco

Jsme výhradním dovozcem německé značky KADECO, která se vyznačuje precizností a vysokou kvalitou. Když k tomu přidáme ještě naši posedlost detailem, dostane Vaše okno to nejlepší stínění.

Pokud Vás napadá, proč zrovna KADECO, tak na to máme jednoduchou odpověď: Vyzkoušeno na montážích. A navíc to vypadá opravdu pěkně.

Ten rozdíl je v detailech:

 • Plynulý chod duette a příjemné ovládání při dojezdu lišty.
 • Designové ovládácí kličky, vyřešené do detailu.
 • Možnost přizpůsobení (kličky, lanka, styl lišt).
 • Magnetické dojezdy lišt.
 • Nejkvalitnější látky na trhu.

Je Vám doma horko?

Duette pro snížení tepla v bytě

Ušetřete za klimatizaci

V letních měsících dokáže duette značně snížit teplotu v místnosti, a to především díky speciální odrazové ploše na vnější straně tkaniny a dutinám v látce, které slouží jako dokonalá izolace proti přenosu tepla do bytu.

Duette v ložnici

Pokud řešíte problém tepla v letních měsících, duette Vám určitě pomůže, protože:

 • Má vysoký stupeň odrazu slunečního záření
 • Zabraňuje oslnění přímým slunečním svitem
 • Chrání Vaše soukromí
 • Eliminuje UV záření
 • Vytváří v místnosti příjemné klima
 • Snižuje náklady na chlazení domu (klimatizace)

Je Vám doma zima?

Použití duette pro snížení tepelné ztráty

Duette brání úniku tepla nejlépe ze všech forem stínění.

Okna v domě mají dvě základní funkce - na jedné straně pouštějí do místností světlo, ale na druhé straně slouží jako přenašeč tepla (dovnitř i ven). Speciální struktura duette funguje díky termostatickým vrstvám jako tepelná izolace. Vzduchové kapsy výrazně omezují v zimě tepelnou ztrátu. Pokud zvolíte tkaninu s hliníkovou folií, dokážete v zimě výrazně snížit tepelnou ztrátu v místnosti.

Duette v ložnici

Jako tepelá izolace funguje duette v zimě tak, že odráží proudící teplo zpět do místnosti, a nedovoluje tak sklům na oknech ho přenášet ven.

Řešíme i akustiku

Snížení akustiky v obývacím pokoji

Mezi hlavní výhody duette ve vztahu k řešení akustiky patří:

 • Pohlcování hluku v místnosti
 • Snížení ozvěny
 • Použití duette jako dodatečného řešení akustiky
 • Možnost odhlučnění velké skleněné plochy

Vyřešte i zvukovou izolaci a ozvěnu

Kromě termoizolačních vlastností duette také velmi pomáhá vyřešit akustiku v interiérech. Tkanina dostatečně absorubuje zvuk díky své "lámané" struktuře, a zároveň zabraňuje zvukovým vlnám odrážení od rovných skel oken. Tyto vlastnosti pomáhají především ve větších prostorech bez přirozených zvukových překážek, ať už se jedná o Váš obývací pokoj s kvalitním audio systémem nebo o velkou zasedací místnost nebo menší kancelář.

Duette snížení hluku

Zastínění střešních oken

Úplné zatmění na noc

Vyřešené detaily i pro střešní okna

Máme v nabídce duette, navržené přímo pro zastnínění standardních střešních oken všech nejznáměnjších výrobců (VELUX, ROTO, FAKRO). Díky zesílenýmu vodícícmu mechanismu z lanek s uhlíkovými vlákny můžete bezpečně a spolehlivě zatahovat rolety do jakékoliv polohy, nezávisle na poloze okna.

Verze Elegance je má navíc důmyslný systém vodících lišt po stranách okna, což z duette vytváří uzavřený systém. Modely WFD10 a WFD 20 lze navíc doplnit o designové kličky a magnetickou aretaci, a sladit je tak i v detailech s ostatními duette v místnosti.

Dva v jednom i v podkroví

I pro střešní okna dokážeme používat systém dvou nezávislých tkanin v jednom okně, a to díky zdvojenému mechanismu vedení tkanin. Takže můžete mít jednoduše jednu tkaninu, která lehce propustí sluneční svit, pro zastínění během dne. Pro úplné zatemnění v noci pak stačí jedním tahem zatáhnout nepropustnou látku.

Zatemnění pomocí duette je ještě dokonalejší - nejen, že dvojitá látka dokáže zatemnění bez kompromisů, ale navíc díky skrytému mechanismu lanek nejsou vidět ani drobné tečky světla, jako u plisé.

Montáž bez vrtání do oken

Vývoj technologií v oblasti lepidel se díky inovacím v oboru výrazně posunul dopředu. Díky tomu máme k dispozici spolehlivé řešení pro montáž duette bez vrtání do rámu okna. Instalace je velmi jednoduchá a umožňuje uchycení na jakýkoliv druh okna. Duette je možné později jednoduše demontovat a uvést tak oknod o původního stavu, což oceníte zejména v pronajatých prostorech.

Celý systém je vždy vyroben na míru pro konkrétní okno a jeho minimalistický design nenarušuje celkový vzhled okna.

Výhody systému bez vrtání

 • Montáž bez zásahu do okna
 • Perfektní řešení pro okna s velmi tenkými rámy
 • Snižuje pronikání světla
 • Zakrývá minimální pruh světla na straně rámu okna
 • Po demontáži nezůstávají žádné stopy
Duette snížení hluku

Varianty duette

Duette nabízíme ve čtyřech variantách:

Duette classic TOP

Classic TOP

Jedna látka a dvě vodící lišty - jednoduchá klasika. Ještě jednodušší díky tomu, že horní lišta je k rámu trvale připevněna. Duette tedy ovládáte jako klasickou roletu - stačí zatáhnout dolů a ve vteřině máte zastíněno.

Duette classic

Classic

Jedna látka a dvě vodící lišty. Obě lišty jsou plně pohyblivé, takže můžete zastínit jak celé okno, tak jen třeba spodní třetinu, jen pro Vaše soukromí.

Duette classic

Double TOP

Dvě látky na třech vodících lištách - můžete si vybrat, jestli použijete první látku jako dekorační a druhou jako zatmívací - blackout. Horní lišta je uchycena napevno, což je ideální do místností, kde spíte: Večer v podstatě zatáhnete rolety.

Duette classic

Combined TOP

Dvě nezávislé látky na čtyřech vodících lištách. Jedná se vlastně o dvě nezávislé duette v jednom okně, což Vám umožňuje kromě klasického použití první nebo druhé látky vytvořit libovolnou kombinaci s volným průhledem přes okno v prostřední části. Horní lišta je uchycena pevně k horní hraně okna, pro lepší vytváření kompletního zatmění (blackoutu).

Atypické tvary

Dokážeme si poradit prakticky s jakýmkoliv tvarem okna, od lichoběžníků až po zakulacená okna v historických budovách. Zachování správného tvaru skladu látky nám umožňuje vysoká kvalita tkaniny a propracovanost napínacího mechanismu.

Atypů se nebojíme

Ovládací lišty jsou vždy přízpůsobeny přesně tvaru okna, a pří správném umístění kotevních prvků, které rádi navrhneme, zajišťují perfektní chod mechanismu i u zvláštních tvarů.

Zastínění atypických oken Duette

Blackout, který budete milovat

Díky tomu, že celý mechanismus napínání vodících lišt je ukrytý v dutině mezi dvěma látkami, je pohledová část duette uceleným povrchem, bez viditelných vodících lanek. U duette je to bezkonkurenční výhodou tam, kde potřebujete opravdu stoprocentní zatmění, například u ložnic nebo dětských pokojů. Duette navíc umožňuje kombinovat dvě tkaniny na jednom okně, což v případě použití blackoutu a polopropustné látky umožňuje vytvářet mnoho variant světla a stínu.

Plisé
Plisé propustí malé tečky světla
Duette
Duette vytváří úplný stín

Takhle to může vypadat:

Líbí se Vám duette? Pošlete nám poptávku nebo se přiďte podívat na vystavené vzorky v našich prodejnách.

Poptávkový formulář

Pomocí tohoto formuláře nám můžete poslat nezávaznou poptávku.

Detaily duette

Pozice Šířka Výška Počet (ks) Kotvení Barva látky
cm
cm
ks
cm
cm
ks
cm
cm
ks
cm
cm
ks
cm
cm
ks
cm
cm
ks

Informace k poptávce

potřebujete poradit?
Zavolejte 608 313 000

Stránku vytvořil Ondřej

Ondřej

Rád vám pomohu s výběrem duette

ondrej@noventa.cz

608 313 000

Mohlo by Vás zajímat: