Záclony

Máme látky v kvalitě svatebních šatů.
Provdáme Vaše okno s elegancí.

Každé okno potřebuje obléknout a naše záclony jsou k tomu jako stvořené.

Proč záclony?

Dnes době si člověk může říci, že záclona je již přežitá, zastaralá. Že v mnoha případech ani nesplňuje účel zakrytí výhledu do oken cizím očím, protože máme dům s plotem, nebo bydlíme ve vysokém patře bytového domu, kam nikdo nevidí. Případně můžeme záclony nahradit moderními plisé, nebo roletami.

Tak na co záclony? Přesně na tuto otázku jsme si odpověděli již v textu titulku této stránky. Chceme to mít doma útulné, teplé, s příjemnou a klidnou akustikou. Aby nás nerušily venkovní vlivy. Chceme si odpočinout v naší komfortní zóně, kam na nás nedosáhne shon všedního dne. Tohoto docílíme díky použitím dlouhých řasených záclon, které změní ráz celého interiéru. Najednou se ocitnete v pohodlném prostředí. Záclony tedy vlastně nejsou jenom o vytvoření soukromí v interiéru, ale také hlavně o vytvoření příjemné atmosféry v bytě.

Jak to může vypadat

Dlouhé záclony?

Abychom dosáhli výsledného vjemu útulného domova, je ideální použití dlouhé záclony sahající až k zemi. Dlouhá řasená záclona totiž mění ráz celého interiéru. Velká plocha, která se dříve skládala z několika menších částí, jako je okno, parapet, radiátor, trubky od radiátoru, případně výklenek radiátoru, plochy které k sobě většinou úplně neladí, jsou díky dlouhé zácloně stmeleny do jednoho celku, který díky řasení propouští příjemné lomené světlo, tlumí venkovní ruch a jako velká jednolitá plocha vám opticky zvětšuje interiér.

Ukázky naší práce

Záclony a závěsy v Černošicích

Ve stylovém domě jsme ušili závěsy pro prostorný obývací pokoj s kuchyní. Na oknech opět září naše oblíbená záclona 896. Zajímavostí byla kolejnice Forest o délce 5,5 m z jednoho kusu. Více referencí najdete pod tímto odkazem.


Jak vybrat záclony?

Správný výběr a výroba záclony není tak jednoduchá věc, jak se na první pohled může zdát. Abychom si opatřili ideální záclony, je potřeba si odpovědět na následující otázky:

  • Jakou látku - materiál – co je trendy? Kde si mohu na látku “šáhnout”?
  • Jaký odstín – není moc tmavý, jak vypadá "naživo"?
  • Jaký vzor – líbí se mi, ale nebude až moc stínit? A jak vlastně vypadá proti světlu?
  • Jakou délku – krátkou, nebo dlouhou?
  • Projde mi přes dlouhý závěs teplo od radiátoru?
  • Jaké mít řasení záclony, závěsu? Co bude vypadat nejlépe? Co je to vlastně “řasení”? Odpověď najdete zde.
  • Jaký systém uchycení? Ono se to dělá jinak než na tyč nebo garnýž? Vypadá to a funguje lépe?
  • Mohu si to ušít sama/sám? Opravdu je to tak složité?

Na tyto otázky, vám jako profesionálové, rádi odpovíme a pomůžeme s výběrem té ideální kolekce, délky a střihu záclon. A to v jednom z našich showroomů, ať už v Praze nebo v Olomouci.

Když obléknout okno, tak kompletně

Záclony jsou nejhezčí spolu se závěsy. Podívejte se ještě na závěsy a záclonové kolejničky, rádi Vám navrhneme a vyřešíme látky v interiéru jako jeden celek.

Líbí se Vám záclony? Pošlete nám poptávku nebo se přiďte podívat na vystavené vzorky v našich prodejnách.


Informace k poptávce

potřebujete poradit?
Zavolejte 608 313 000

Stránku vytvořil Ondřej

Ondřej

Rád vám pomohu s výběrem záclon

ondrej@noventa.cz

608 313 000

Mohlo by Vás zajímat: