Zastínění zimní zahrady - jak vyřešit

Zastínění zimní zahrady - jak vyřešit

Máte zimní zahradu a je Vám v ní horko? Nedaří se květinám ani odpočinku? Máme pro Vás několik tipů, jak to vyřešit pomocí zastínění.

Proč je v zimní zahradě horko?

Zimní zahrady se vyznačují specifickým klimatem - vzhledem k tomu, že se jedná o uzavřený prostor se skleněným povrchem, často dochází tvorbě vysokých teplot přímo pod sklem. Zimní zahrada se tak v létě vevnitř celá ohřívá, což může znepříjemnit odpočiněk lidem a život květinám. Proto je potřeba zaměřit se na příčinu a řešit, jakým způsobem zastavit sluneční paprsky.

Jak se to dá řešit?

Sluneční paprsky je potřeba odrazit, aby neměly možnost projít sklem a ohřívat prostor v zimní zahradě. Existuje několik variant zastínění, ale nejlepší je použít plisé s termostatickou vrstvou. Jednoduše řečeno je plisé takový následovník žaluzií a rolet, který si z žaluzií odnesl jednoduchou montáž a z rolet dobré stínící vlastnosti. Nová generace látek na plisé se vyrábí s tzv. termostatickou vrstvou, což je speciální kovový nástřik na vnější straně látky. V podstatě je to taková vylepšená metalíza, která díky svému vysokému lesku odráží sluneční paprsky, látka se tak neohřívá a prostor za ní je výrazně chladnější. A plisé navíc vypadá dobře.

Zastínění zimní zahrady
Může to vypadat třeba takhle...
Zastínění zimní zahrady
...nebo takhle

Jak to funguje?

Horko v zimní zahradě
Princip odrazu tepla v zimní zahradě
Plisé s odrazovou vrstvou
Povrch, který odráží sluneční paprsky

Jak se to montuje?

Exituje dostatek technických možností pro momtáž do většiny existujících zimních zahrad. Nejčastější je montáž pomocí malých konzolek, které se přichytí k rámu zimní zahrady (vždy do jednoho pole). Nicméně existuje i možnost montáže bez vrtání.

Jak se to ovládá?

Plisé lze ovládat i motorem, třeba i přes chytrou domácnost. V případě běžného ovládání se plisé v dosahu ovládají kličkou, případně navíjecí šňůrkou. Pro plisé na střešní části se používá jednoduchá ovládací tyčka nebo klika, jakou znáte třeba z markýz.

Fotky z realizací


Chcete zastínit zimní zahradu?

Nebude Vám tam horko, vytvoří se příjemné mikroklima a nebudou Vám vadit sluneční paprsky. Stačí nám poslat nezávaznou poptávku a my Vám rádi navrhneme řešení, které udělá Vaší zimní zahradu ještě lepší.


Další články na blogu:

Novinka v showroomu v Praze - Bioklimatická pergola Novinka v showroomu v Praze - Bioklimatická pergola

Stavotech Olomouc 2019 - Speciální slevy Stavotech Olomouc 2019 - Speciální slevy

Jak změřit závěsy Jak změřit závěsy

Jak vybrat pergolu? Jak vybrat pergolu?