Máte zimní zahradu a je Vám v ní horko? Nedaří se květinám ani odpočinku? Máme pro Vás několik tipů, jak to vyřešit pomocí zastínění.

Proč je v zimní zahradě horko?

Zimní zahrady se vyznačují specifickým klimatem – vzhledem k tomu, že se jedná o uzavřený prostor se skleněným povrchem, často dochází tvorbě vysokých teplot přímo pod sklem. Zimní zahrada se tak v létě vevnitř celá ohřívá, což může znepříjemnit odpočiněk lidem a život květinám. Proto je potřeba zaměřit se na příčinu a řešit, jakým způsobem zastavit sluneční paprsky.

Jak se to dá řešit?

Sluneční paprsky je potřeba odrazit, aby neměly možnost projít sklem a ohřívat prostor v zimní zahradě. Existuje několik variant zastínění, ale nejlepší je použít plisé s termostatickou vrstvou. Jednoduše řečeno je plisé takový následovník žaluzií a rolet, který si z žaluzií odnesl jednoduchou montáž a z rolet dobré stínící vlastnosti. Nová generace látek na plisé se vyrábí s tzv. termostatickou vrstvou, což je speciální kovový nástřik na vnější straně látky. V podstatě je to taková vylepšená metalíza, která díky svému vysokému lesku odráží sluneční paprsky, látka se tak neohřívá a prostor za ní je výrazně chladnější. A plisé navíc vypadá dobře.

Jak to funguje?

Princip odrazu tepla v zimní zahradě

Povrch, který odráží sluneční paprsky

JAK SE TO MONTUJE?

Exituje dostatek technických možností pro momtáž do většiny existujících zimních zahrad. Nejčastější je montáž pomocí malých konzolek, které se přichytí k rámu zimní zahrady (vždy do jednoho pole). Nicméně existuje i možnost montáže bez vrtání.

JAK SE TO OVLÁDÁ?

Plisé lze ovládat i motorem, třeba i přes chytrou domácnost. V případě běžného ovládání se plisé v dosahu ovládají kličkou, případně navíjecí šňůrkou. Pro plisé na střešní části se používá jednoduchá ovládací tyčka nebo klika, jakou znáte třeba z markýz.

Fotky z realizací

Výhradní zastoupení německého výrobce kvalitní stínící techniky pro ČR.

Výhradní zastoupení švédského výrobce skrytých stropních pouzder pro rolety a záclonové kolejnice.

Výhradní zastoupení pro on-line prodej kvalitních záclonových kolejnic Forest z Holandska.